Menu

move like jagger

FIT or FAT : ŻYCIE albo ŚMIERĆ wszystko zależy od Ciebie...

dodatkowe opłaty za otyłość

movlikejagger

e3c6667950dfb896d3eeeb6a914e0ba10fb7a8c8

Wiecie co, wkurza mnie niesamowicie ostatnio?!!!

To, że ludzie obżerają się jak świnie, że nie mają żadnej samokontroli, że nie myślą o SWOIM ZDROWIU. 

A co jeśli taka osoba byłaby zmuszona do dodatkowej opłaty za opiekę zdrowotną ZA KAŻDY KILOGRAM NADWAGI ? wielkie oburzenie co? już to widzę - "jak to? skandal! Przecież ja jestem taki chory, mam słaby metabolizm" NIE ! owszem, wiem są różne choroby, jak i tarczycy, znana epidemia hashimoto (naprawde ludzie sobie z tym radzą i znam mnóstwo dziewczyn, które są szczuplutkie, a mają tę chorobę i właściwym odżywianiem nie dopuszczają do wzrostu wagi - można? MOŻNA!) i inne choroby, ale to, że na przykład tarczyca źle pracuje i hormony skaczą to zazwyczaj jest spowodowane niewłaściwą dietą. I ja wiem cos o tym, bo sama przechodziłam różne fazy, moje ciało też mnie nie słuchało i pomimo bardzo zdrowej diety, pilnowania się, tyłam cały czas, tez myslalam, że to tarczyca (a niestety leki na tarczycę powodują raka, więc to żadne wyjście), myślałam różne rzeczy, doszukiwałam się chorób, a okazało się, że nie służą mi owoce i cukier w nich zawarty (tak wiem - glukoza i fruktoza, ale ta fruktoza najbardziej) chyba za ostro fermentował w jelitach, bakterie sobie nie radziły i miałam wiecznie wzdęty brzuch i całą gamę innych nieprzyjemności i ten cholerny wzrost wagi.. coż też nabiał okazał się BE, a niby w serach tyle jodu, jednakże ser powoduje cellulit, a po twarogu i jogurtach też miałam wzdęcie i straszny ból brzucha. ZACZĘŁAM JEŚĆ BANANY, choć zawsze byłam przekonana, że od bananów się tyje, ja jem 2-3 dziennie, ale nie łączę ich z innymi produktami, sam banan rano i pozniej 2 w pracy, po pracy obiad, wieczorem cos lekkiego. Również nie mogę jeść jajek i owsianki, po owsiance znów zaczęły kilogramy rosnąć, a mówi się, że taka zdrowa, widocznie nie dla każdego, a po jajkach mam straszne problemy z cerą, więc, niestety odpadają z mojego jadłospisu. Orzechy jednach mogę jeść - choć też nie za dużo, ponieważ mają dużo kalorii i trzeba uważać.

Nadwaga to w 99% za dużo objadania się, czyli za dużo kalorii , za dużo słodyczy (ciasteczko, cukiereczki, batowaniki - owszem dobre są i kto tego nie lubi, ale LUDZIE WYZNACZCIE SOBIE JAKIS DZIEN NA TAKIE RZECZY, raz na tydzien zjem cos słodkiego i koniec, Ja bardziej od słodyczy lubie SIEBIE W ROZMIARZE S ) i za dużo gównianego szybkiego żarcia naładowanego chemią ORAZ brak ruchu !!!! 

Jestem podirytowana, a nawet zła, jak idę do lekarza czy szpitala i widzę ich grubych z wielkimi brzuchami, dodatkowo palących papierosy - i taka osoba ma mnie leczyć, ma mi pomóc? to tak jakby największy głąb miał być profesorem i coś wykładać, nauczać? sorry , ale to jest nie do przyjęcia. 

Druga sprawa, grubi ludzie, przepełniony szpital otyłymi ludźmi, przepełnione przychodnie, nawet małe dzieci z wielkimi brzuchami, bo mama i tata tak kochają swoje pociechy, że z tej miłosci dają im batoniki, chipsy, hamburgery, pizzę, KFC, McDonaldsy no i iphona, żeby siedziały cicho. To powinno być karalne !!!! Ci ludzie są odpowiedzialni za swoje dzieci, więc skoro dziecko jest grube,. to znaczy, że rodzice zaniedbują je! doporwadzają do chorób, bo głośno się mówi o tym, że ktoś zagłodził swoje dzieci, ale czemu sie nie mówi o tym, że ktoś UTUCZYŁ swoje dziecko jak prosiaka jakiegoś! i SKORO TE DZIECI W WIEKU SZKOLNYM JUŻ MAJĄ NADWAGĘ TO WIEKU 30 LAT BĘDĄ TAK SCHOROWANE, ŻE NIE BĘDĄ ZDOLNE DO PRACY ! Czy ktoś o tym pomyślał? w tej chwili jest wielki problem ze szpitalami, że nie ma pieniędzy ani miejsc.. co będzie za 20-30 lat ?

DO MINISTRA ZDROWIA: proszę zastanowić się nad tym, że jeśli nadal będzie taka sytuacja z otyłością i nadwagą w kraju, to nie będzie miał kto pracować, nie bedzię miał kto zarabiać na emerytury, ludzie będą schorowani, bedą siedziec w domu na rencie (bo jest gruby - a przeprzaszam - zazwyczaj SAM SIĘ DO TEGO DOPROWADZIŁ !), a szpitale będą przepełnione ! i nie będzie pieniędzy oczywiście na leczenie tych ludzi ! a co w takim razie z tymi ludźmi, którzy o siebie dbają? którzy odżywiają się zdrowo, nie palą papierosów, dbają o ruch i sport w swoim życiu, bardzo okazyjnie spożywają alkohol, czemu gruby dostaje tyle pomocy od Państwa, choć jest zwykłym leniem i naciągaczem, a osoba zadbana nie dostaje NIC?

DLATEGO ja uważam, że otyli ludzie i Ci z nadwagą powinni dodatkowo dopłacać do ubezpieczenia zdrowotnego za każdy kilogram nadwagi, a leczenie chorób takich jak zawał, udar, nadciśnienie i inne pownni leczyć na własny koszt. W Wielkiej Brytanii podobno mają wprowadzić wagi w każdej przychodni, będzie sprawdzana waga przed każdą wizytą lekarska. Bardzo dobrze!

Możecie mnie hejtować ile chcecie, mam to w d..ie, ale pamiętajcie, że otyłość i nadwaga to szybka śmierć. A przecież życie jest piękne, czy nie warto powalczyć z tymi kilogramami, by cieszyć się życiem na dłużej ?   

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • Gość: [najlepsze.blogi.pq.pl] *.dynamic.chello.pl

    Ciekawa witryna na temat zdrowego życia, zasługująca na szersze zainteresowanie. Proponujemy przedstawienie jej nowym czytelnikom w naszym serwisie Najlepsze Blogi. To popularna i licznie odwiedzana toplista, która pomaga autorom blogów w zdobywaniu nowych czytelników. Zapraszamy więc do rejestracji i życzymy dalszego rozwoju bloga.

© move like jagger
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci